www.v8.nolimit.cz
Stránky o sportovních amerických automobilech z 50-80 let.
Obrázek “http://www.powaytransmissions.com/Images%5Chotrod.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.vnvmcfreedom.com/images/american.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Vítejte ve světě amerických Hot Rodů

V Americe jsou renomované dílny, které staví Hot-Rody pro lidičky, co mají rádi originální věcičky a mají na to dostatek bankovek. Výjimeční lidé chtějí výjimečná auta.

Hot rod je takový vlk v rouše beránčím. Karoserie ze starého auta, rám musíš vyrobit, motor Chevrolet V8 (to neznamená že svaříš dva motory z Chevy - Daewoo a setrvačníky spojíš řetězem z babety) převodovky preferuji automat s keramickými lamelami, diferenciál z Jaguár XJ a přední osu upravit z toho starého auta. Brzdy z Corvetty , a zbytek co najdeš a vytuníš. Blatníky, nárazníky, kapotu motoru, rádio, klimatizaci a koberce vyhoď.

Hot rod musí být lehký a originální. Podle mě by stačil motor na kolech, sedět na rozdělovači a palcem pravé ruky držet plný plyn. Takže luxus neřeš. Hlavní je obsah, výkon, zrychlení a adrenalin z jízdy. “obsah motoru ničím nenahradíš !!!”


Hot rod ” originál”

Originální Hot rod je Ford T po úpravě nudící ho se vysloužilého vojáka z druhé světové války kde sloužil vlasti a teď chce dohnat ten čas co dělal někomu vola a vlastně nevěděl proč. Fordova V8 ujede po úpravě jakémukoli poldovi. Ne že by řidič - válečný veterán něco provedl, ale na adrenalin si zvyknul a ta sranda stojí za to. Úzká drátěná kola bez blatníků, výfuky bez tlumičů, uříznutá střecha , to je pohrdání konzervativním okolím. V uších už mu nevybuchují granáty a neslyší úpění kamarádů. Namísto toho slyší hudbu Rock-a-billy, točí se kolem něho kozatý holky a konečně má zase na hlavě vlasy. Tak z tohoto důvodu asi vznikl první Hot-rod.


Hot rod dnes

Ti co nezažili válku to vidí jinak . Jejich hot rody jsou kompletně ručně vyrobeny v silně nadčasovém stylu a špičkové kvalitě.Lakování je vždy originální a leskne se jako vodní hladina při bezvětří.. Chromování - prostě všechno. Ale nejdůležitější je motor. Základem je americký osmiválec, třeba z Chevrolet corvette. Díky obrovskému množství kitových dílů, které se dají na Chevy sehnat dáme: ostrou vačku se speciálními vahadly, speciální ventily a jejich pružiny, hlavy válců z motoru o menším obsahu, kované ojnice, speciální písty s kroužky, nastavitelné rozvody a další speciální “doplňky” jako karburátory, rozdělovač, indikční cívku…. kompresor . Když ti po nastartování na volnoběh budou stát chlupy na jazyku a když budeš moct zavřít pusu znamená to, že máš dlouhý a zamotaný trubky od výfuku. Tak je narovnej a kousek uřízni. Jo a nitro, to až jak se ti
budou třepat ruce po několika mílích s plným plynem.

Už nevibruješ? Můžeš normálně dýchat a už nemusíš sedět? Tak to znamená, že těch cca 800 koní je málo? Hurá jsi v kategorii „úchylák V8“. a podařilo se ti vyřešít převodovku / spojku neřeš stejně by shořela/ a brzdový systém .Padák tam můžeš přidělat také, jen abys ujistil kamarády že ten pokácený průsek za zatáčkou v lese je určen na sjezdovku pro lyžaře a není to tvůj první pokus při plným plynu projet tou zatáčkou. Ten divnej pocit důvěrně znám ,když se nemůžeš dočkat a vykašleš se na sedadlo protože ta dřevěná bedýnka tě přece unese. Ale při sešlápnutí plynu se ta podělaná bedýnka jaksi snaží převrátit dozadu, já se snažím ji sklopit zpět tak se přitahuji plnou silou ale tím více tlačím na plyn pedál a na otáčení volantu stejně není čas - mám pokračovat??? Dnes v tom místě vede dálnice a ten 300 metrový usek jim moc práce nedal. Vlastně jen položili asfalt.

Tyhle mazlíci toho moc nenajezdí, benzinová nádrž je malá (cca 50litrů), zadní 400mm pneumatiky mají tendenci jet jenom rovně a kašlou na to kam točíš volantem a když ubereš plyn (taková škoda) a zatočíš tak zjistíš že se zase vracíš zpátky. To že potom 2 hodiny nic neslyšíš je taky O.K. Kecy o velkým hluku ? Blbost. Mají si dát taky vatu do uší.

Někdo musí skákat z jeřábu s baťohem na zádech jiný zase s hasičákem hledat mušle pod vodou. Mě stačí nepoužívané betonové letiště, plná cisterna oktanů a pár “úchyláků V8″ stejné ho RH faktoru a v pondělí jdu do továrny nabitej jak baterka po dolití kyseliny.

Tyto stroje nejezdí po silnicích ani dálnicích. Vadí nám tam stojící (nebo couvající) auta. Tak raději najedu na vlek, a hurá na letiště nebo v horším případě na nějakou show.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one